SuperTuxKart 0.6 - en to gl translation catalogue (187 entries)

en: %i laps
gl: %i voltas

en: %i. %s : survived for %s
gl: %i. %s: sobreviviu durante %s

en: %s bites %s's bait
gl: %s caeu na trampa de %s

en: %s by %s
gl: %s, obra de %s

en: %s eats too much of %s's cake
gl: %s tomou demasiado pastel de %s

en: %s gets a fancy mask from %s
gl: %s puxo a máscara de %s

en: %s is ready
gl: %s está listo

en: %s will not play bowling with %s again
gl: %s non volverá xogar aos bolos con %s

en: '%s' has been eliminated.
gl: “%s” quedou eliminado.

en: (Empty)
gl: (Baleiro)

en: (more players can join by pressing 'fire' now)
gl: (poden unirse máis xogadores premendo «disparar»)

en: * Current key bindings can be seen/changed in menu Options
gl: * Os controis actuais poden verse ou modificarse no menú «Configuración»

en: * Most of these game modes can also be played in a Grand Prix fashion : instead of playing a single race, you play many in a row. The better you rank, the more points you get. In the end, the player with the most points wins the cup.
gl: * A meirande parte dos modos de xogo poden xogarse nun campionato: en vez de xogares unha soa carreira, podes xogar varias seguidas. Conseguirás máis ou menos puntos segundo a posición na que quedes en cada circuíto. O gañador da copa será o que sume máis puntos ao final do campionato.

en: * Which config to use will be inferred from which 'fire' key is pressed to join the game.
gl: * Os controis deduciranse da tecla «disparar» que se prema para unirse á partida.

en: 3 Strikes Battle
gl: Batalla a 3 impactos

en: 3 Strikes Battle : only in multiplayer games. Hit others with weapons until they lose all their lives.
gl: Duelo a tres impactos (só para varios xogadores). Golpea aos outros coas túas armas ata deixalos sen vidas.

en: = Highscores =
gl: = Mellores puntuacións =

en: Abort Grand Prix
gl: Cancelar o campionato

en: About
gl: Acerca de

en: Accelerate
gl: Acelerar

en: Add Keyboard Configuration
gl: Engadir uns controis para o teclado

en: Add Player
gl: Engadir un xogador

en: Add a device
gl: Engadir un dispositivo

en: Add-Ons
gl: Engadidos

en: All
gl: Todo

en: All Tracks
gl: Todos os circuítos

en: All blows allowed, so catch weapons and make clever use of them!
gl: Permítense todas as armas, así que cólleas e sácalles partido!

en: All tracks
gl: Todos os circuítos

en: Anchor - slows down greatly the kart in the first position
gl: Áncora - reduce considerablemente a velocidade do líder

en: Apply video changes
gl: Aplicar os cambios gráficos

en: Arrr, the %s dropped anchor, Captain!
gl: Arrr, o %s soltou áncora, capitán!

en: At World's End
gl: Na Fin do mundo

en: Audio/Video
gl: Son/Gráficos

en: Avoid bananas!
gl: Esquiva as bananas!

en: Axis %d %s
gl: Eixo %d %s

en: Back
gl: Volver

en: Back to Race
gl: Volver á carreira

en: Back to main menu
gl: Volver ao menú principal

en: Back to the main menu
gl: Volver ao menú principal

en: Bowling Ball - bounces off walls. If you are looking back, it will be thrown backwards.
gl: Bóla dos bolos - rebota nas paredes. Se estás mirando cara atrás, lanzarala cara atrás.

en: Brake
gl: Freo

en: BubbleGum - leave a sticky pink puddle behind you
gl: Goma de mascar - deixa unha goma rosa pegañenta

en: Cake - thrown at the closest rival, best on short ranges and long straights
gl: Pastel - atínalle ao rival máis próximo, máis efectivo nas distancias curtas e tramos chans.

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cancel Remove
gl: Cancelar o borrado

en: Challenges
gl: Retos

en: Challenges : Trophy Room
gl: Retos: sala de trofeos

en: Choose a Kart
gl: Escolle un kart

en: Collect Nitro in Math Class
gl: Recolle nitro na Clase de mates

en: Collect blue boxes : they will give you weapons or other powerups
gl: Recolle caixas azuis: conteñen armas ou outras bonificacións

en: Collect the Pharaohs Treasure
gl: Recolle o tesouro do faraón

en: Collecting nitro allows you to get speed boosts whenever you wish by pressing the appropriate key. You can see your current level of nitro in the bar at the right of the game screen.
gl: Coller nitro permíteche acelerar sempre que queiras premendo a tecla correspondente. Podes ver o teu nivel de nitro actual na barra á dereita da pantalla.

en: Come first in the At World's End Grand Prix with 3 'Racer' Level AI karts.
gl: Queda primeiro no campionato na Fin do mundo con 3 opoñentes profesionais.

en: Confirm Remove
gl: Confirmar o borrado

en: Confirm resolution within %i seconds
gl: Confirmar a resolución en %i segundos

en: Contains no powerups, so only your driving skills matter!
gl: Non hai bonificacións, así que o único que importará serán as túas habilidades de condución!

en: Continue
gl: Continuar

en: Continue Grand Prix
gl: Continuar o campionato

en: Controls
gl: Controis

en: Credits
gl: Créditos

en: Do you really want to delete player '%s' ?
gl: Seguro que queres borrar o xogador «%s»?

en: Enabled
gl: Activado

en: Enter the new player's name
gl: Introduce o nome do novo xogador

en: Exit Race
gl: Saír da carreira

en: Expert
gl: Experto

en: Feature Unlocked
gl: Desbloqueouse unha funcionalidade

en: Final lap!
gl: Última volta!

en: Finish 3 laps in Racetrack with 3 easy AI karts in under 2:40 minutes.
gl: Completa 3 voltas no Circuíto de carreiras con 3 opoñentes de nivel fácil en menos de 2:40 minutos.

en: Finish 3 laps on the City track with 3 AI karts in under 4:20 minutes.
gl: Completa 3 voltas na Cidade con 3 opoñentes en menos de 4:20 minutos.

en: Finish 3 laps on the Tux Tollway track with 3 AI karts in under 3:35 minutes.
gl: Completa 3 voltas na Autopista de Tux con 3 opoñentes en menos de 3:35 minutos.

en: Finish Race track in 2:40
gl: Completa o Circuíto de carreiras en 2:40

en: Finish Tux Tollway track in 3:35
gl: Completa a Autopista de Tux en 3:35

en: Finish the City track in 4:20
gl: Completa a Cidade en 4:20

en: Finish with at least 6 points of nitro on three laps of Oliver's Math Class in under 52 seconds.
gl: Remata cun mínimo de 6 puntos de nitro en tres voltas da Clase de mates de Oliver en menos de 52 segundos.

en: Finish with at least 9 nitro points on 3 laps of Shifting Sands in under 2:20 minutes.
gl: Remata cun mínimo de 9 puntos de nitro en 3 voltas na Tormenta de area en menos de 2:20 minutos.

en: Finished
gl: Rematada

en: Fire
gl: Disparar

en: Follow the Leader
gl: Segue ao líder

en: Follow the Leader in the Jungle
gl: Segue ao líder na xungla

en: Follow the Leader on a Desert Island
gl: Segue ao líder nunha illa deserta

en: Follow the leader: run for second place, as the last kart will be disqualified every time the counter hits zero. Beware : going in front of the leader will get you eliminated too!
gl: Seguir ao líder: mantente segundo, xa que o último kart quedará descualificado cada vez que o contador chegue a cero. Coidado: ir diante do líder tamén é motivo de descualificación!

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: Game Modes
gl: Modos de xogo

en: Gamepad button %d
gl: Botón %d do mando

en: Gamepad hat %d
gl: Control direccional %d do mando

en: General
gl: Xeral

en: Geronimo!!!
gl: Xerónimo!

en: Go!
gl: Adiante!

en: Grand Prix
gl: Campionato

en: Grand Prix Results
gl: Resultados do campionato

en: Help
gl: Axuda

en: Highscores
gl: Mellores puntuacións

en: Hit others with weapons until they lose all their lives. (Only in multiplayer games)
gl: Atina aos demais con armas ata que perdan todas as vidas (só para varios xogadores).

en: If you see a button with a lock like this one, you need to complete a challenge to unlock it.
gl: Se ves un botón cun cadeado coma este, terás que completar un reto para desbloquealo.

en: Intermediate
gl: Intermedio

en: Keep this resolution
gl: Manter a resolución actual

en: Keyboard %i
gl: Teclado %i

en: Lap
gl: Volta

en: Leader
gl: Líder

en: Left
gl: Esquerda

en: Loading
gl: Cargando

en: Locked : solve active challenges to gain access to more!
gl: Bloqueado: supera os retos activos para conseguir acceso a máis!

en: Locked!
gl: Bloqueado!

en: Look Back
gl: Mirar cara atrás

en: Magic, son. Nothing else in the world smells like that.
gl: Maxia, filliño. Ningunha outra cousa no mundo arrecende así.

en: Make your rivals bite dust!
gl: Deixa atrás aos teus rivais!

en: Mouse axis %d %s
gl: Eixo %d do rato %s

en: Mouse button %d
gl: Botón %d do rato

en: Music
gl: Música

en: Networking
gl: Rede

en: New Grand Prix '%s' now available
gl: Hai dispoñible un novo campionato: “%s”

en: New difficulty '%s' now available
gl: Hai dispoñible unha nova dificultade: “%s”

en: New fastest lap
gl: Nova volta máis rápida

en: New game mode '%s' now available
gl: Hai dispoñible un novo modo: “%s”

en: New kart '%s' now available
gl: Hai dispoñible un novo kart: “%s”

en: New track '%s' now available
gl: Hai dispoñible un novo circuíto: “%s”

en: Normal Race
gl: Carreira normal

en: Novice
gl: Principiante

en: Number of AI karts
gl: Número de opoñentes

en: Options
gl: Configuración

en: Parachute - slows down all karts in a better position!
gl: Paracaídas - reduce a velocidade dos opoñentes que vaian diante túa!

en: Paused
gl: Pausa

en: Penalty time!!
gl: Penalización de tempo!

en: Penguin Playground
gl: O Patio do pingüín

en: Player %i (%s)
gl: Xogador %i (%s)

en: Players
gl: Xogadores

en: Plunger - throw straight to pull an opponent back, or throw while looking back to make one lose sight!
gl: Chupón - lánzao cara diante para empurrar cara atrás a un opoñente, ou cara atrás para non deixalo ver!

en: Press ESC to cancel
gl: Preme ESC para cancelar

en: Press a key
gl: Preme unha tecla

en: Press enter or double-click on a player to edit him/her
gl: Preme INTRO ou dúas veces co botón esquerdo do rato para editalo

en: Quit
gl: Saír

en: Race
gl: Carreira

en: Race Results
gl: Resultados da carreira

en: Race Setup
gl: Configuración da carreira

en: Race in this track again
gl: Volver correr neste circuíto

en: Random Arena
gl: Arena ao chou

en: Random Kart
gl: Kart ao chou

en: Random Track
gl: Circuíto ao chou

en: Ready!
gl: Preparados!

en: Regular Race - all blows allowed, so catch weapons and make clever use of them!
gl: Carreira normal. Permítense todas as armas, así que cólleas e sácalles partido!

en: Remove
gl: Borrar

en: Rename
gl: Cambiar o nome

en: Rescue
gl: Rescatar

en: Restart Race
gl: Reiniciar a carreira

en: Right
gl: Dereita

en: Run for second place, as the last kart will be disqualified every time the counter hits zero. Beware : going in front of the leader will get you eliminated too!
gl: Mantente segundo, xa que o último kart quedará descualificado cada vez que o contador chegue a cero. Coidado: ir diante do líder tamén é motivo de descualificación!

en: See unlocked features
gl: Ver as funcionalidades desbloqueadas

en: Select a game mode
gl: Escolle un modo de xogo

en: Set!
gl: Listos!

en: Setup New Race
gl: Preparar unha nova carreira

en: Sharp Turn
gl: Xiro brusco

en: Snag Drive
gl: Obstáculo

en: Sound Effects
gl: Efectos de son

en: Standard
gl: Estándar

en: Start Grand Prix
gl: Iniciar un campionato

en: Start Race
gl: Comezar a carreira

en: SuperTuxKart Help
gl: Axuda do SuperTuxKart

en: SuperTuxKart Options
gl: Configuración do SuperTuxKart

en: SuperTuxKart features several game modes
gl: SuperTuxKart ofrece diversos modos de xogo

en: The 'sharp turn' key allows you to do sharp turns and have better control in tight curves
gl: A tecla de "xiro brusco" permíteche xirar bruscamente para ter un mellor control nas curvas pechadas

en: The highscore file was too old,
    all highscores have been erased.
gl: O ficheiro das mellores puntuacións era vello de máis,
    e elimináronse todas as puntuacións.

en: This Grand Prix is broken!
gl: Este campionato está mal!

en: Time Trial
gl: Competición simple

en: Time Trial: Contains no powerups, so only your driving skills matter!
gl: Competición simple: non hai bonificacións, así que o único que importará serán as túas habilidades de condución!

en: To add a new Gamepad/Joystick device, simply start SuperTuxKart with it connected and it will appear in the list.
    
    To add a keyboard config, you can use the button below, HOWEVER please note that most keyboards only support a limited amount of simultaneous keypresses and are thus inappropriate for multiplayer gameplay. (You can, however, connect multiple keyboards to the computer. Remember that everyone still needs different keybindings in this case.)
gl: Para engadir un mando novo, basta con que estea conectado ao iniciar SuperTuxKart. Debería aparecer na lista.
    
    Para engadir unha configuración para o teclado, podes utilizar o botón que segue, PERO ten en conta que en case todos os teclados hai un número máximo de teclas que se poden premer á vez ou certas teclas que non se poden premer á vez. Por iso non son a mellor elección para xogar varias persoas.
    
    Podes, por outra banda, conectar varios teclados ao computador. Pero recorda que aínda así cada xogador ten que usar teclas de seu.

en: To help you win, there are some powerups you can collect :
gl: Para gañar podes axudarte de certas bonificacións:

en: To the Moon and Back
gl: Á Lúa e alén

en: Track by %s
gl: Circuíto creado por %s

en: Video
gl: Gráficos

en: WRONG WAY!
gl: SENTIDO CONTRARIO!

en: Weapons
gl: Armas

en: Win Penguin Playground Grand Prix
gl: Gaña o campionato do Patio do pingüín

en: Win Penguin Playground Grand Prix with 3 'Racer' Level AI karts.
gl: Gaña o campionato do Patio do pingüín con 3 opoñentes profesionais.

en: Win To the Moon and Back Grand Prix
gl: Gaña o campionato Á Lúa e Alén

en: Win a 1 lap Head to Head on Tux Tollway against 1 'Racer' level AI kart.
gl: Gaña un man a man dunha volta na Autopista de Tux contra un opoñente profesional.

en: Win a 4 lap race on Snow Mountain against 4 'Racer' level AI kart.
gl: Gaña unha carreira de catro voltas ao redor da Montaña nevada contra catro opoñentes profesionais.

en: Win a Follow the Leader race with 3 AI karts in the Amazonian Jungle.
gl: Gaña unha carreira de seguir ao líder contra tres opoñentes na Xungla amazónica.

en: Win a Follow the Leader race with 3 AI karts on a Desert Island.
gl: Gaña unha carreira de seguir ao líder contra tres opoñentes nunha illa deserta.

en: Win a Head to Head on Tux Tollway
gl: Gaña un man a man na Autopista de Tux

en: Win a race on Snow Mountain
gl: Gaña unha carreira na Montaña nevada

en: Win the At World's End Grand Prix
gl: Gaña o campionato na Fin do mundo

en: Win the To the Moon and Back Grand Prix with 3 'Racer' Level AI karts.
gl: Gaña o campionato Á Lúa e alén contra tres opoñentes profesionais.

en: You finished the race!
gl: Remataches a carreira!

en: You have been eliminated!
gl: Quedaches eliminado!

en: You unlocked a new feature!
gl: Desbloqueaches unha nova funcionalidade!

en: You won the race!
gl: Gañaches a carreira!

en: [none]
gl: [ningún]
